Tradičné Katarínske trhy na Orave potrvajú dva dni, tento rok sa tam približne chystá 112 predajcov a remeselníkov

19. novembra 2023

19.11.2023 (SITA.sk) – Predvianočný predaj tradičných výrobkov, medoviny, vianočných oblátok i remeselníckych výrobkov dominuje bude dominovať na Katarínskych trhoch, ktoré sa už tradične konajú v Dolnom Kubíne.

Remeselníci z celého Slovenska

V dňoch 20. a 21. novembra od 09:00 do 20:00 bude dolnokubínske Námestie slobody a budova Mestského kultúrneho strediska (MsKS) patriť predajcom a remeselníkom z celého Slovenska. Informovala o tom riaditeľka dolnokubínskeho MsKS Martina Mesárošová.

Na Oravu sa tento rok chystá 112 predajcov a remeselníkov. „Návštevníci trhov tu nájdu väčšinou už vianočný sortiment, keďže blížiace sviatky sú tu čoskoro. Napríklad vianočné ozdoby na stromček, vianočné sviečky a dekorácie, hračky, medovníky, orechy, med a ďalší bežný tovar. Ľudia sa majú preto na čo tešiť,“ priblížila náplň trhového podujatia Mesárošová.

Ručne vyrábané výrobky

Návštevníci budú mať počas Katarínskych trhov možnosť kúpiť si aj ručne vyrábané výrobky.

„Remeselníci ponúknu na predaj výrobky z dreva, prútia, kože, cínu a bižutériu. Na svoje si prídu aj milovníci chutných jedál a nápojov. Nebudú chýbať ani údené výrobky či domáci chlieb, sladké a slané pečivo a zároveň si ľudia budú môcť pochutiť na grilovaných špecialitách,“ dodala Mesárošová.

Viac k témam: Domáce výrobky, trhy
Zdroj: SITA.sk – Tradičné Katarínske trhy na Orave potrvajú dva dni, tento rok sa tam približne chystá 112 predajcov a remeselníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*