Tragická nehoda: Hrozivá havária autobusu, po páde do kanála hlásia takmer 20 mŕtvych!

13. novembra 2022

Po strašnej tragickej nehode autobusu zahynulo 19 ľudí, šiesti sú zranení. Autobus sa zrútil do vodného kanála. Počas nehody v ňom bolo 35 cestujúcich.

Devätnásť ľudí zahynulo a šesť ďalších osôb utrpelo zranenia, keď sa v sobotu v severoegyptskej provincii Dachílija pri meste Agá zrútil do mansúrskeho vodného kanála dopravný autobus. Píše o tom agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie egyptského ministerstva zdravotníctva.

Autobus viezol približne 35 ľudí, dodali bezpečnostné zdroje. Egyptské médiá bez podrobnejšieho spresnenia podľa agentúry AFP uviedli, že príčinou sobotnej havárie v oblasti delty Nílu bol nefunkčný volant.

Dopravné nehody sú v Egypte pomerne častým zjavom, pretože cestné komunikácie sú v tejto blízkovýchodnej krajine často v nedobrom stave a dopravné predpisy sa všeobecne príliš nedodržiavajú.

Oficiálne štatistiky hovoria, že napríklad v roku 2021 zahynulo na cestách Egypta – najľudnatejšieho arabského štátu – okolo 7000 ľudí.

V júli tohto roku zahynulo v strednom Egypte – pri meste Mallawí v guvernoráte Minjá – 25 ľudí a 35 ďalších cestujúcich sa zranilo, keď autobus narazil do kamióna zaparkovaného na krajnici vozovky. Nákladné auto bolo odstavené, aby jeho posádka mohla vymeniť poškodené pneumatiky.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*