Trump oboznámil Dudu so svojimi plánmi, USA chcú do Poľska presunúť 2000 vojakov

12. júna 2019

WASHINGTON 12. júna (WebNoviny.sk) – Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje, že prevelí do Poľska dodatočných dvetisíc vojakov, či už z Nemecka, alebo z inej európskej krajiny.

Trump to povedal v stredu v Bielom dome na stretnutí s poľským prezidentom Andrzejom Dudom.

Spojené štáty podľa neho majú umiestnené „už dlhý, dlhý čas desiatky tisíc vojakov v Nemecku“ a zvažujú, že „istý počet z nich“ by presunuli do Poľska. „Ale ešte sme sa definitívne nerozhodli. Ešte nič nie je rozhodnuté,“ dodal Trump.

Poľskí predstavitelia dlhodobo presviedčajú Spojené štáty, aby vyslali do Poľska viac vojakov, pretože sa obávajú narastajúcej hrozby zo strany Ruska, ktoré už zabralo okrem iného ukrajinský polostrov Krym a proruskí separatisti sa zmocnili východu Ukrajiny. Duda sa pri predchádzajúcej návšteve USA pokúšal Trumpovi zapáčiť návrhom, aby Američania v Poľsku zriadili novú vojenskú základňu, ktorá by sa volala „Fort Trump“.

Zanardi podstúpil po zrážke s kamiónom ďalšiu operáciu, jeho mozog môže byť vážne poškodený

7.7.2020 (Webnoviny.sk) - Niekdajší úspešný automobilový pretekár a aj štvornásobný paralympijský šampión v cyklistike ...

Viac k témam: Armáda USA, poľský prezident, prezident usa
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump oboznámil Dudu so svojimi plánmi, USA chcú do Poľska presunúť 2000 vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*