Turecko narazilo v Čiernom mori na ďalších 85 miliárd metrov kubických zemného plynu, oznámil to Erdogan

17. októbra 2020

17.10.2020 (Webnoviny.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu oznámil, že „krajina polmesiaca“ natrafila v Čiernom mori na bohaté nálezisko obsahujúce 85 miliárd metrov kubických zemného plynu. Informoval o tom z paluby vrtnej lode Fatih, ktorá počas prieskumu dosiahla hĺbku 4775 metrov.

Ešte v auguste Turecko objavilo v Čiernom mori 320 miliárd metrov kubických zemného plynu. Energetickí analytici takéto zásoby síce vtedy označili za pozoruhodné, nie však dostatočne veľké na to, aby sa z Turecka stal regionálny energetický uzol.

Ankara tvrdí, že spomenuté zásoby plánuje vyťažiť a využiť do roku 2023 v nádeji, že tým zníži vlastnú závislosť od dovozu energie. V uplynulom roku celkový dovoz Turkov stál vyše 41 miliárd dolárov (asi 35 miliárd eur).

„Budeme naďalej pokračovať v hľadaní zdrojov nerastného bohatstva v Čiernom a Stredozemnom mori,“ podotkol Erdogan.

Výstavba nájomného bývania pre Rómov je kľúčová aj ťažká úloha, uviedla sociologička Kusá

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Výstavba nájomného bývania je kľúčová, no nesmierne ťažká úloha, a to najmä preto, že má viacero „vlastníkov“. Pre agentúru SITA to u...

Viac k témam: Čierne more, zemný plyn
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecko narazilo v Čiernom mori na ďalších 85 miliárd metrov kubických zemného plynu, oznámil to Erdogan © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*