Turisti budú môcť opäť vstúpiť do Kašmíru, nečakajú ich však normálne podmienky

8. októbra 2019

8.10.2019 (Webnoviny.sk) – Úrady v Indiou kontrolovanom Kašmíre v utorok oznámili, že opäť povolia turistom vstup do tohto himalájskeho regiónu. Stalo sa tak dva mesiace potom, čo im nariadili oblasť z bezpečnostných dôvodov opustiť.

Turistov tam však ešte stále nečakajú normálne podmienky a nebudú môcť napríklad ani používať mobilný internet či mobilné telefóny.

Hovorca miestnej vlády Rohit Kansal uviedol, že rozhodnutie prijali po zvážení momentálnej situácie a obmedzenia týkajúce sa vstupu turistov do oblasti prestanú platiť vo štvrtok.

Úrady nariadili turistom a hinduistickým pútnikom, aby Kašmír opustili 2. augusta, teda tri dni predtým, ako vláda zbavila moslimský región osobitného štatútu a čiastočnej autonómie.

Po útoku na synagógu v Halle protestovali tisícky ľudí v Berlíne proti antisemitizmu

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - V Berlíne v nedeľu tisícky ľudí protestovali proti antisemitizmu.Na pochode v nemeckom hlavnom meste, ktorý sa uskutočnil len niekoľ...

Do oblasti tiež vyslala desaťtisíce dodatočných vojakov, aby dohliadali na tamojšiu bezpečnosť.

Turistov do Kašmíru láka krásna príroda: hory, lyžiarske strediská, jazerá s hausbótmi a jablkové sady. Kašmír je rozdelený medzi Indiu a Pakistan, pričom obe krajiny si robia nárok na celý himalájsky región.

Viac k témam: Kašmír
Zdroj: Webnoviny.sk – Turisti budú môcť opäť vstúpiť do Kašmíru, nečakajú ich však normálne podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*