Twitch zakázal Trumpove príspevky, pre rasizmus zablokoval desaťtisíce kanálov aj YouTube

30. júna 2020

30.6.2020 (Webnoviny.sk) – Služba YouTube zablokovala niekoľko prominentných kanálov súvisiacich s rasizmom. Zástupcovia platformy spoločnosti Google uviedli, že porušili pravidlá týkajúce sa zákazu nenávistných prejavov.

„Máme striktné pravidlá zakazujúce nenávistné prejavy na YouTube a odstránime každý kanál, ktorý ich opakovane alebo závažne poruší,“ objasnili. „Po aktualizácii našich pokynov s cieľom lepšie riešiť rasistický obsah, sme zaznamenali päťnásobný nárast v odstraňovaní videí a zablokovali sme viac ako 25-tisíc kanálov za porušenie našich nariadení zakazujúcich nenávistné prejavy,“ dodali.

Odstránenie kanálov sa týka niekoľkých známych internetových krajne pravicových komentátorov. Patria medzi nich Stefan Molyneux, kanadský biely nacionalistický aktivista a šíriteľ konšpiračných teórií. Ďalšími sú americký biely nacionalista Richard Spencer alebo niekdajší líder Ku Klux Klanu David Duke.

Molyneux na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter označil krok YouTube za „veľkú chybu“, Spencer zas vyhlásil, že sa voči rozhodnutiu odvolá.

Zaľúbená Štiavnica má svoju suvenírovú bankovku, predstavili aj unikátnu mincu (foto)

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - Prvú oficiálnu nula euro suvenírovú bankovku a unikátnu pozlátenú pamätnú mincu s motívom Zaľúbenej Štiavnice pripravilo mesto Banská Štiavnica...

Platforma Twitch od Amazonu zase dočasne zakázala príspevky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ako dôvod uviedla „nenávistné správanie“ v súvislosti s jeho dvoma príspevkami. Aj Reddit zrušil „za porušenie pravidiel týkajúcich sa zákazu nenávistného prejavu“ fórum, ktoré využívali podporovatelia Trumpa.

Viac k témam: americký prezident, rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Twitch zakázal Trumpove príspevky, pre rasizmus zablokoval desaťtisíce kanálov aj YouTube © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*