Ukrajina žiada prístup na miesto dopadu rakety v Poľsku, je pripravená poskytnúť dôkazy o „ruskej stope“

16. novembra 2022

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina chce „bezprostredný prístup“ na miesto výbuchu rakety v Poľsku. Je pripravená poskytnúť partnerom dôkazy o „ruskej stope“. Vyhlásil to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Chce spoločnú štúdiu

Kyjev chce podľa jeho slov spoločnú štúdiu o utorkovom incidente so svojimi partnermi a chce vidieť informácie, ktoré poskytli základ pre závery jej spojencov. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Raketa dopadla na poľské územie v dedine Przewodów, menej ako desať kilometrov od hraníc s Ukrajinou. Prvotné zistenia naznačujú, že raketu, ktorá zasiahla Poľsko, vypálili ukrajinské sily na prichádzajúcu ruskú raketu.

Išlo o zblúdenú strelu

Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktorej je Poľsko členom, Jens Stoltenberg povedal, že zrejme išlo o zblúdenú strelu ukrajinskej protivzdušnej obrany. Ale konečnú zodpovednosť nesie Rusko, keďže začalo vojnu voči Ukrajine.

Poľsko medzičasom naznačilo, že neaktivuje článok 4 NATO o núdzových konzultáciách v prípade ohrozenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Poľsko zasiahla ruská raketa (fotografie)

Viac k témam: dôkazy, raketa v Poľsku, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina žiada prístup na miesto dopadu rakety v Poľsku, je pripravená poskytnúť dôkazy o „ruskej stope“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*