V Brazílii zastrelili v priebehu pol roka už piateho ochrancu Amazonského pralesa

2. apríla 2020

2.4.2020 (Webnoviny.sk) – V brazílskom štáte Maranhao zastrelili člena kmeňa Guajajara, ktorý bojoval za ochranu Amazonského pralesa. Telo našli neďaleko dediny, v ktorej žil. Zezico Guajajara zomrel po tom, ako ho napadli neznámi strelci.

Bývalý učiteľ podporoval organizáciu Strážcovia lesa, ktorá bojuje proti gangom zameraným na ťažbu dreva v oblasti. Je to už piaty zabitý ochranca pralesa za uplynulých šesť mesiacov. Zatiaľ nie je známe, kto ho zastrelil.

Predstaviteľ kmeňa Olimpio Guajajara v stredu označil zosnulého za „ďalšieho bojovníka a muža, ktorý ochraňoval život“. „Smútime nad jeho smrťou. Chránime les pre celé ľudstvo, no mocné sily nás zabíjajú,“ dodal.

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro čelí kritike za nedostatočnú ochranu územia. Vo svojich vyhláseniach často podporoval farmárov a drevorubačov a zároveň kritizoval ochrancov prírody. Znížil tiež rozpočet pre brazílsku agentúru na ochranu životného prostredia.

Polícia zastavila Vranovčana na Škodovke, dychová skúška ukázala šokujúci výsledok

2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Poriadne zaskočení zostali policajti, ktorí v noci na utorok vo Vranove nad Topľou zastavili opitého šoféra. Tridsaťročnému miestnemu mužovi pri...

Viac k témam: Amazonský prales, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – V Brazílii zastrelili v priebehu pol roka už piateho ochrancu Amazonského pralesa © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*