V Česku sa zrazili dva nákladné vlaky, diaľková železničná doprava bude ešte niekoľko hodín obmedzená

14. January 2022

14.1.2022 (Webnoviny.sk) – Škoda za približne 21 miliónov českých korún vznikla vo štvrtok večer pri zrážke dvoch nákladných vlakov v Českej republike v okrese Přerov. Nehoda sa stala pred jedenástou večer v stanici Prosenice. Vykoľajili sa štyri vagóny.

Premávka na trati medzi obcami Prosenice a Lipník nad Bečvou bola prerušená. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Išlo o bočnú zrážku vlakov

„Vzhľadom na to, že vlaky išli rovnakým smerom, išlo o bočnú zrážku. Vykoľajili sa štyri vozne a lokomotíva vlaku a poškodená bola trakčná podpera,” uviedla česká železničná inšpekcia.

„Celkové škody na mieste mimoriadnej udalosti sa odhadujú na 21 miliónov korún,” konštatovala inšpekcia v piatok ráno.

Recept na šesťgólové víťazstvo nad Rusmi? Hrať perfektne a nerobiť technické chyby, vraví Ďuriš

17.1.2022 (Webnoviny.sk) - Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov majú v pondelok od 18.00 h v Košiciach na programe aj s...

Tri vlaky odvolali úplne

Pre nehodu obmedzili diaľkovú prepravu. „Vlak SuperCity 516 Pendolino nejde v úseku Bohumín – Praha,” informovala hovorkyňa železničnej spoločnosti České dráhy Vanda Rajnochová.

Nepremáva ani vlak SC 242 Pendolino Košičan a vlak SC 509 Pendolino. „Ostatné vlaky na časti trasy nahradila autobusová doprava,” dodala.

Spoločnosť České dráhy predpokladá, že železničnú prepravu obnovia v piatok popoludní. Česká Správa železníc odhaduje, že premávka sa obnoví až večer.

(1 EUR = 24,458 CZK)

Viac k témam: Vykoľajenie vlaku, Zrážka vlakov
Zdroj: Webnoviny.sk – V Česku sa zrazili dva nákladné vlaky, diaľková železničná doprava bude ešte niekoľko hodín obmedzená © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*