V Okrese Snina sa situácia zhoršuje, hygienici sprísnili protiepidemiologické opatrenia

19. septembra 2020

19.9.2020 (Webnoviny.sk) – V okrese Snina platia od dnešnej polnoci prísnejšie protiepidemiologické opatrenia. Verejnou vyhláškou ich vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Humennom.

Viac o téme: Koronavírus

Reaguje nimi na zhoršujúcu sa situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19. Okres bol pre výrazný nárast počtu pozitívnych prípadov zaradený medzi tzv. červené regióny.

Prísnejšie protiepidemiologické opatrenia

V okrese platí od soboty 19. septembra zákaz organizovať a usporadúvať hromadné podujatia nad 300 osôb v exteriéri a nad 150 osôb v interiéri. Zároveň sa neodporúča organizovať hromadné podujatia určené pre seniorov v akomkoľvek počte. Na verejných hromadných podujatiach sa tiež zakazuje príprava a predaj občerstvenia.

Poskytovatelia ústavnej zdravotnej starostlivosti sú povinní zabezpečiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Zákaz návštev platí aj pre interiérové priestory pobytových zariadení sociálnej starostlivosti.

Trnave chýbajú na celoplošné testovanie zdravotníci, Bročka vyzýva lekárov a sestry na pomoc

29.10.2020 (Webnoviny.sk) - Primátor Trnavy Peter Bročka vyzval lekárov, zdravotné sestry a ďalších zdravot...

Úrad zároveň všetkým cirkvám a predstaviteľom cirkví v okrese nariadil prijatie takých opatrení, aby sa minimalizovala možnosť šírenia vírusu na cirkevných akciách. Prijaté opatrenia nateraz platia do 30. septembra.

Okres Snina mal skoro päťdesiat nakazených

V okrese Snina zaznamenali doteraz celkovo 44 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19.

Naposledy vo štvrtok 17. septembra potvrdili 11 pozitívnych testov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Okrese Snina sa situácia zhoršuje, hygienici sprísnili protiepidemiologické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*