V Paríži budú hľadať riešenia päťročného konfliktu na východe Ukrajiny

15. novembra 2019

15.11.2019 (Webnoviny.sk) – Lídri Ruska, Ukrajiny, Nemecka a Francúzska sa 9. decembra stretnú v Paríži a pokúsia sa nájsť riešenie päťročného konfliktu na východe Ukrajiny, kde zomrelo už 13-tisíc ľudí.

V piatok o tom informovala kancelária francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona po mesiacoch diplomatického úsilia. Macronova kancelária uviedla, že je pravý čas na stretnutie po „dôležitom pokroku“, ktorý dosiahli v rokovaniach od leta, v rámci ktorého sa uskutočnilo napríklad stiahnutie vojakov alebo výmena väzňov.

Pripravte sa na poriadne sneženie a studený front!

SHMÚ informuje o príchode studeného frontu. Ak ste teda už poriadnu zimu nečakali, ostanete sklamaní. V nedeľu bolo na ho...

Lídri všetkých štyroch krajín sa po prvý raz stretli v roku 2014 v Normandii. Zoskupenie takzvaného Normandského formátu sa zatiaľ naposledy zišlo v roku 2016.

Najnovšie rokovania budú prvé, na ktorých sa zúčastní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý sa dostal do úradu tento rok a sľúbil, že ukončí konflikt.

Zdroj: Webnoviny.sk – V Paríži budú hľadať riešenia päťročného konfliktu na východe Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*