Venezuela zakázala vysielanie nemeckej televíznej stanice, dôvodom je údajne podpora Guaidóa

15. apríla 2019

BERLÍN 15. apríla (WebNoviny.sk) – Vo Venezuele na príkaz štátnej regulačnej agentúry zastavili šírenie televíznej stanice Deutsche Welle v španielčine.

Na príkaz Venezuelskej Národnej rady pre telekomunikácie (Conatel) vyradili tento program zo všetkých ponúk, pričom podľa nemeckej vlády toto rozhodnutie súvisí s tým, že Berlín, spolu s ďalšími krajinami, podporuje venezuelského opozičného vodcu Juana Guaidóa a neuznáva prezidenta Nicolása Madura. Conatel pre svoje rozhodnutie vypnúť obľúbený nemecký spravodajský kanál neuviedol zatiaľ žiadne vysvetlenie.

Hovorkyňa nemeckého ministerstva zahraničných vecí Maria Adebahr však tento krok zo strany Caracasu označila za poľutovaniahodný a zdôraznila, že „sloboda médií je pre súčasnú nemeckú vládu veľmi dôležitá„.

Viac k témam: Deutsche Welle, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk – Venezuela zakázala vysielanie nemeckej televíznej stanice, dôvodom je údajne podpora Guaidóa © SITA Všetky práva vyhradené.

Policajt so susedkou neprežili po páde do studne, podľa hasičov boli v nedýchateľnom prostredí

SENICA 16. júna (WebNoviny.sk) - Dve osoby padli do studne v meste Senica, pričom pád neprežili, píše Prezídium hasičského a záchranného zboru SR na svojom Facebooku....

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*