Venezuela získala kreslo v Rade OSN pre ľudské práva, mnohé organizácie s rozhodnutím nesúhlasili

18. októbra 2019

18.10.2019 (Webnoviny.sk) – Venezuela získala kreslo v Rade OSN pre ľudské práva. Stalo sa tak napriek nesúhlasu viac než 50 organizácií a mnohých krajín kritizujúcich vládu prezidenta Nicolása Madura, ako aj stav ľudských práv vo Venezuele. Valné zhromaždenie OSN, ktoré má 193 členov, zvolilo 14 nových členov rady vo štvrtok v tajnom hlasovaní. Trojročný mandát v 47-člennej rade im začne plynúť od 1. januára.

Kreslá v rade sú rozdelené tak, aby boli zastúpené všetky regióny sveta. Dve kreslá, ktoré boli k dispozícii pre Latinskú Ameriku, obsadili Brazília so 153 hlasmi a Venezuela, ktorú podporilo 105 štátov.

Venezuelský minister zahraničia Jorge Arreaza označil hlasovanie za „víťazstvo„, ktoré nasledovalo po „divokej a brutálnej kampani zo strany Spojených štátov„. Americká veľvyslankyňa pri OSN Kelly Craftová vyjadrila rozhorčenie nad tým, že do rady, ktorej úlohou je chrániť ľudské práva, zasadne jeden z „najhorších porušovateľov ľudských práv na svete„.

Zdroj: Webnoviny.sk – Venezuela získala kreslo v Rade OSN pre ľudské práva, mnohé organizácie s rozhodnutím nesúhlasili © SITA Všetky práva vyhradené.

Slováci by mohli vycestovať aj bez negatívneho testu na Covid-19, Korčok o to požiadal tri štáty

25.5.2020 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*