Video: Osadu v Golanských výšinách pomenovali po Trumpovi, Netanjahu ho nazval priateľom Izraela

17. júna 2019

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu predstavil novú osadu v Golanských výšinách pomenovanú po americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Odhalili tabuľu s názvom osady

Politik počas nedeľnej slávnosti vyhlásil, že takzvané Trumpove výšiny vzdávajú česť šéfovi Bieleho domu za jeho rozhodnutie uznať suverenitu Izraela nad týmto sporným územím. Počas ceremoniálu tiež odhalili tabuľu s názvom osady.

Toto je historický deň,“ vyjadril sa premiér a amerického kolegu nazval „priateľom Izraela„. Kritici tvrdia, že je to len „reklamný ťah„. Na slávnosti sa zúčastnil aj americký veľvyslanec David Friedman.

Založenie schválila aj vláda

Nová usadlosť sa bude nachádzať pri Kele na severe Golanských výšin. Jej založenie v nedeľu schválila aj vláda. Zatiaľ však nevyčlenila na výstavbu žiadne peniaze.

Minister Lajčák vyzdvihol dosiahnutie dohody o brexite, vyjadril však aj sklamanie

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vyzdvihol dosiahnutie dohody o brexite a jej schválenie zo strany európ...

Izrael sa zmocnil tohto územia patriaceho Sýrii počas vojny v roku 1967. Anektoval ho v roku 1981, čo však medzinárodné spoločenstvo nikdy neuznalo.

Viac k témam: americký prezident, Golanské výšiny, izraelský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Osadu v Golanských výšinách pomenovali po Trumpovi, Netanjahu ho nazval priateľom Izraela © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*