Vyjednávania o brexite pokračujú, hlavným jablkom sváru je hranica medzi Írskom a Severným Írskom

12. októbra 2019

12.10.2019 (Webnoviny.sk) – Vyjednávači Veľkej Británie a Európskej únie plánujú počas víkendu pokračovať v rokovaniach v snahe dosiahnuť dohodu o brexite pred dôležitým budúcotýždňovým summitom európskych lídrov.

Hlavný európsky vyjednávač Michel Barnier súhlasil so zintenzívnením rokovaní po tom, ako britský premiér Boris Johnson a jeho írsky náprotivok Leo Varadkar vyhlásili, že po štvrtkových rozhovoroch vidia možnú cestu.

Podobne sa v piatok vyjadril aj predseda Európskej rady Donald Tusk, podľa ktorého Varadkar a Johnson našli „po prvý raz“ spoločnú reč v otázke zmluvy o odchode Londýna z Európskej únie (EÚ). Na dosiahnutie dohody sa pritom podľa neho musí využiť aj tá najmenšia šanca.

Hlavným jablkom sváru ostáva naďalej podoba budúcej hranice medzi Írskom a Severným Írskom. Brexit je pritom v súčasnosti naplánovaný na 31. októbra.

Ozbrojenci zaútočili na protivládnych demonštrantov v Iraku, zabili najmenej 25 ľudí

7.12.2019 (Webnoviny.sk) - Počet mŕtvych, ktorý si vyžiadal útok neznámych ozbrojencov na protivládnych demonštrantov irackom Bagdade, stúpol na 25. Viac ako 130 ľudí utr...

Viac k témam: Brexit, britský premiér, No deal brexit (Brexit bez dohody), predseda Európskej rady
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyjednávania o brexite pokračujú, hlavným jablkom sváru je hranica medzi Írskom a Severným Írskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*