Vyšetrovanie izolovanej rodiny na farme v Holandsku pokračuje, zatkli druhého „otca“

18. októbra 2019

18.10.2019 (Webnoviny.sk) – V prípade holandskej rodiny, ktorá žila pravdepodobne deväť rokov odrezaná od sveta na farme, zatkli druhého podozrivého. Oznámila to vo štvrtok holandská polícia. Podľa jej údajov je to 67-ročný muž, ktorý tvrdí, že je otcom objavených osôb. Tie na farme žili zrejme proti svojej vôli. „Máme dôvod sa domnievať, že šesť osôb tam nebývalo z vlastnej vôle,“ uvádza policajné stanovisko. „Vyšetrujeme, či ich životnú situáciu zapríčinilo určité náboženstvo alebo filozofia,“ píše sa ďalej.

Čakali na koniec sveta

Polícia prehľadala farmu pri obci Ruinerwolde, asi 130 kilometrov severovýchodne od Amsterdamu, v pondelok. Stalo sa tak po tom, čo odtiaľ ušiel jeden obyvateľ a vyhľadal pomoc v miestnom bare.

Polícia následne našla na farme ďalších šesť dospelých osôb, ktoré uviedli, že sú rodina. Holandské médiá informovali, že objavené osoby v skrytej pivnici čakali na koniec sveta.

Matka zrejme zomrela už dávnejšie

Polícia zatkla 58-ročného muža, údajne Rakúšana, ktorý si farmu prenajímal a rovnako tvrdí, že je ich otec. Vzťahy medzi osobami stále preverujú. Miestny starosta na tlačovej konferencii tento týždeň povedal, že matka rodiny pravdepodobne zomrela už dávnejšie.

Polícia dolapila dvoch lupičov, ktorí vyrabovali sklady v Šamoríne (foto)

25.5.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti objasnili krádež v Šamoríne. Obvinili z nej dvoch recidivistov, zaistili nakradnuté veci za niekoľko desiatok tisíc eur a vrátili ich...

Šiesti súrodenci sú momentálne v rukách odborníkov a vyšetrovatelia prehľadávajú farmu, aby zistili, čo sa tam dialo. V prípade je stále veľa nejasností.

Viac k témam: farma, holandská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovanie izolovanej rodiny na farme v Holandsku pokračuje, zatkli druhého „otca“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*