Washington vyšle na Blízky východ lietadlovú loď, chce predísť možným útokom Iránu

6. mája 2019

WASHINGTON 6. mája (WebNoviny.sk) – Rozhodnutiu Bieleho domu vyslať lietadlovú loď a vojenské jednotky do oblasti Blízkeho východu so zámerom varovať Irán predchádzali „jasné indície„, že Irán a ním podporované skupiny pripravovali možný útok na americké jednotky v regióne, uviedol pre americkú tlačovú agentúru Associated Press nemenovaný americký predstaviteľ obrany, ktorý si prial zostať v anonymite.

Nasadenie podľa neho schválil Pentagon, pretože americké jednotky na mori a súši boli potenciálnymi cieľmi útokov.

Znepokojujúce varovania

Bezpečnostný poradca Bieleho domu John Bolton vo svojom vyhlásení v nedeľu v noci uviedol, že Spojené štáty vysielajú bojovú skupinu lietadlovej lode USS Abraham Lincoln a bojovú jednotku bombardérov do regiónu Centrálneho velenia Spojených štátov, ktorý zahŕňa aj Blízky východ.

Tento krok je podľa Boltona reakciou na „množstvo znepokojujúcich a stupňujúcich sa indikácií a varovaní„.

Advokáti pomáhajú v čase koronavírusu

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Poskytli vzory zmlúv a dokumentov pre riešenie problémov spôsobených súčasnými obmedzeniami zdarma.Skupin...

Zintenzívňujú tlak na Irán

Neuviedol podrobnosti, Spojené štáty však chcú vyslať signál, že každý útok na záujmy Spojených štátov alebo jeho spojencov sa stretne s „neúprosnou silou„.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa zintenzívňuje tlak na Irán. V máji 2018 Spojené štáty odstúpili od jadrovej dohody s Iránom a na krajinu uvalili sankcie. Nedávno tiež iránske Revolučné gardy zaradili na zoznam teroristických organizácií.

Viac k témam: Iránske revolučné gardy, lietadlová loď, lietadlová loď USS Abraham Lincoln, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk – Washington vyšle na Blízky východ lietadlovú loď, chce predísť možným útokom Iránu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*