Západ musí poskytnúť Ukrajine spoľahlivé bezpečnostné záruky, vraví Macron

31. mája 2023

31.5.2023 (SITA.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal, že Západ by mal Ukrajine poskytnúť „hmatateľné a spoľahlivé bezpečnostné záruky“. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na portál francúzskeho denníka Le Monde, vyhlásil to v stredu na bezpečnostnej konferencii Globsec v Bratislave.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Macrona bude táto otázka v najbližších týždňoch predmetom kolektívnych diskusií. Zdôraznil, že Ukrajina „dnes chráni Európu“ a je „tak dobre vyzbrojená“, že Západ má záujem, „aby mala spolu s nami spoľahlivé bezpečnostné záruky na multilaterálnom základe“.

Macron dodal, že západné krajiny musia byť v súvislosti s Ukrajinou oveľa ambicióznejšie ako doteraz. „Dnes musíme Ukrajine všetkými prostriedkami pomôcť uskutočniť účinnú protiofenzívu. Toto je nevyhnutné a musíme to zintenzívniť,“ dodal francúzsky prezident.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Západ musí poskytnúť Ukrajine spoľahlivé bezpečnostné záruky, vraví Macron © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

2 komentárov na “Západ musí poskytnúť Ukrajine spoľahlivé bezpečnostné záruky, vraví Macron

  • Ferdo píše:

    Životmi Ukrajinskych ľudí žiaľ vašimi zbraňami ?????!!!!

  • Peter Pavelka píše:

    EU navliekla UA do vojny a teraz,keď je pol krajiny fuč,volá po bezp.zarukach.Bezp.zaruky UA môže dať len Rusko a nie krajina na inom kontinente,najväčšie zlo sveta,juesej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*