Žena pri Lučenci utýrala psíka na smrť, hrozia jej tri roky väzenia

4. marca 2021

4.3.2021 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ v Lučenci vzniesol obvinenie Lucii D. z obce Nitra nad Ipľom v okrese Lučenec za prečin týrania zvierat. Páchateľke, ktorá minimálne od októbra 2020 týrala psa, hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až tri roky. Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, žena mala psa priviazaného na povraze, ktorý mal kríženec strednej veľkosti zarezaný hlboko do kože a svaloviny krku.

Psovi to spôsobilo komprimáciu žíl na krku, pričom dochádzalo k nedokrveniu a vzniku edému podkožia krku a hlavy a následnej hypoxii organizmu. Psa v tomto stave našli začiatkom februára pred jedným z rodinných domov na ulici v obci Nitra nad Ipľom. Následne bol okamžite prevezený k veterinárovi, neskôr na Referenčné centrum pre veterinárnu neurológiu, kde počas anestézie uhynul. Príčinou smrti bolo celkové zlyhanie organizmu, pre veľmi zlý kondičný stav.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: obvinenie, pes, súd, týranie zvierat, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena pri Lučenci utýrala psíka na smrť, hrozia jej tri roky väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Dvojročný chlapec spadol do potoka Malá Svinka, prúd ho unášal asi 400 metrov

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - V kritickom stave je len dvojročný chlapec z obce Jarovnice (okres Sabinov), ktorý v stredu 21. apríla spadol do potoka v miestnej osade....

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*