Aktualizované: Celodenný zákaz vychádzania, zavreté okresy či rúška aj vonku. Čo čaká okresy pri ďalšom sprísnení?

25. septembra 2021

Už 5 okresov bude od pondelka v druhom stupni ohrozenia. Len krok ich delí od čiernej fázy. Aké opatrenia v nich budú pri ďalšom sprísnení opatrení platiť?

Tretí stupeň ohrozenia so sebou prináša mimoriadne prísne opatrenia. Rúška budú povinné aj v exteriéri, v interiéri budeme musieť nosiť respirátory. Opäť bude platiť zákaz vychádzania. Obmedzenie pohybu bude pre všetkých (aj zaočkovaných) od 5 hodín ráno až do jednej v noci (nevyhnutnosť núdzového stavu). Nastane aj obmedzenie neesenciálneho cestovania či medzi okresmi.

Dá sa povedať, že na hromadné podujatia sa takmer nedostaneme. Zúčastniť sa ich bude môcť len stovka zaočkovaných. Zakázané budú pre všetkých aj svadby, kary, oslavy či podujatia v prevádzkach verejného stravovania. Na sobášoch budú môcť byť len zaočkovaní, inak len 6 osôb. Bohoslužby pre zaočkovaných povoľujú 100 osôb, v OTP režime jedna osoba na 15 metrov štvorcových. Športových súťaží sa budú môcť zúčastniť len zaočkovaní, v režime OTP budú fungovať len profesionálne ligy.

Zatvorené budú aj fitness centrá, wellnessy, aquaparky či kúpele. V obchodoch bude môcť byť v režime OTP len jeden zákazník na 15 metrov štvorcových, v režime základ na 25 metrov štvorcových (iba esenciálne obchody). V reštauráciách bude fungovať len okienkový predaj, ubytovacie zariadenia budú zatvorené.

Peniaze ochránite pred infláciou investovaním, Proxenta prichádza s novým produktom

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Investičná skupina Proxenta úspešne zorganizovala prvé online Investičné fórum. Prostredníctvom tohto nového formátu predstavila Proxenta  šir...

Daj vedieť svojím priateľom

6 komentárov na “Aktualizované: Celodenný zákaz vychádzania, zavreté okresy či rúška aj vonku. Čo čaká okresy pri ďalšom sprísnení?

 • Katka píše:

  Ešte vás to baví? Cez leto korona zmizla a záhadné sa zrazu objavila.Naozaj máte ľudí za debilu.Hanbit sa mozete

 • Katarina píše:

  Verím,že sa to týmto sviniam,čo toto ovládajú raz vráti. Hovada na ntú. Výmyli čo sa im prisniju v geluliach. Že im to tolki žerú,sa fakt čudujem.

 • Jano Slivka píše:

  Ešte šťastie že ten Fero na Slovensko prišiel a požehnal….

 • Monika píše:

  Dobre. Toto uz vieme od maja, ze po 18.9. sa bude zatvarat. Co tak informovat ako sa budu odskodnovat podnikatelia, ktorym rok aj pol branite v podnikani, ale zaroven, maye tu drzost ziadat odvody a nedoplatky konkretne na zdravotnom poisyeni, ktore vznikli praradoxne, obmedzenim statu?

 • Klaudia píše:

  hrozne dačo ťa vláda nemá slov

 • Boris píše:

  To čo robí táto vláda to je katastrofa, ústava Slovenskej republiky,nezakazuje nič to len táto vláda do kedy bude manipulovať z ľuďmi,to je diskriminácia obmedzovanie ľudských práv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*