Aktualizované: Polícia našla v kamióne 18 udusených ľudí, šesť osôb putuje do väzenia

19. februára 2023

Strašný pohľad sa naskytol policajtom po otvorení kamióna. Za smrť utečencov môžu konkrétne osoby, ktoré už boli obvinené. Vo vozidle sa udusilo aj malé dieťa. Osoby niekoľko dní nejedli.

Bulharská prokuratúra obžalovala šesť osôb v súvislosti so smrťou 18 afganských utečencov. Tých našli mŕtvych v opustenom nákladnom vozidle blízko bulharskej dediny Lokorsko, 16 kilometrov severne od metropoly Sofia. V nedeľu to uviedla agentúra AFP.

Nákladné vozidlo prevážalo 52 osôb ukrytých v tajnom priestore pod nákladom stavebného dreva. Podľa predbežného vyšetrovania utečenci prišli z Turecka a cez Srbsko mali namierené do západnej Európy. Osemnásť migrantov sa udusilo, medzi nimi aj dieťa vo veku šesť až sedem rokov.

Podľa ministra zdravotníctva Asena Medžidieva preživších našli mokrých mrznúť v zimnom počasí. Evidentne niekoľko dní nejedli. Jeden z preživších mal vážne psychomotorické trasenie a na jeho upokojenie bolo treba štyroch ľudí.

V prípade boli za neúmyselné zabitie, podieľanie sa na organizovanej trestnej činnosti a prevádzačstvo obžalovaní šiesti Bulhari vrátane údajného šéfa prevádzačskej skupiny, informovala bulharská prokuratúra. V prípade dokázania viny môžu byť odsúdení až na 15 rokov väzenia.

Bulharská polícia už piatok v súvislosti s udusenými migrantmi zadržala štyroch ľudí, ale voči dvom z nich pravdepodobne nevznesie obvinenia. Prokuratúra dodala, že jeden z podozrivých bude stíhaný na slobode.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*