Aktualizované (utorok): V bani Darkov prepukol koronavírus, nakazilo sa 53 zamestnancov

19. mája 2020

Až 53 baníkov v bani Darkov má pozitívne testy na koronavírus. Testovanie baníkov ešte nie je dokončené.

Mimoriadne zlá správa prišla z bane Darkov, kde bolo pozitívne testovaných na koronavírus zatiaľ 53 zamestnancov. Všetky výsledky ešte nie sú známe. Táto baňa v okrese Karviná v Moravskosliezskom kraji patrí medzi najväčšie ohniská nákazy v Česku. Včera u našich susedov prvýkrát v máji prekročil nárast nových denných prípadov ochorenia COVID-19 stovku – 111.

V pondelok nikto nezomrel, celkovo je úmrtí 297, napísal v utorok ráno spravodajský portál iDNES.cz.

Počet vyliečených sa v Česku zvýšil o 179 osôb na 5641. Aktuálne sa na chorobu lieči 2648 nakazených.

Sezónu F1 už nepreruší ani pozitívne testovaný jazdec, tímy budú fungovať v bubline

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Ani v prípade pozitívneho testu na ochorenie COVID-19 u niektorého z jazdcov či pri odstúpení tímu vedenie prestížn...

V ČR pokračuje uvoľňovanie opatrení zavedených v minulých mesiacoch, aby sa zastavilo šírenie nového koronavírusu: ľudia najnovšie nemusia nosiť rúško pri práci v kancelárii alebo v prevádzkach, kde je horúčava, uviedol portál Českej televízie (ČT). V kanceláriách je však potrebné dodržiavať aspoň dvojmetrové odstupy od kolegov.

Naďalej platí aj ďalšia výnimka zo všeobecnej povinnosti chrániť si mimo vlastného domova nos a ústa – napríklad pre žiakov v školách, vodičov vo verejnej doprave alebo členov jednej domácnosti vo vozidle, väčšinou však musia splniť ďalšie podmienky.

Opatrenia ministerstva zdravotníctva platia od utorka do konca týždňa. Od 25. mája by už povinnosť rúšok nemala byť úplná, naďalej budú povinné napríklad vo verejnej doprave alebo v obchode, nie však už vonku.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*