Auto skončilo prevrátené na streche, muža v kritickom stave museli previezť do nemocnice leteckí záchranári

24. mája 2020

24.5.2020 (Webnoviny.sk) – Leteckí záchranári previezli v sobotu 23. mája vodiča po vážnej autonehode v kritickom stave do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ATE Zuzana Hopjaková, ide o 66-ročného muža, ktorý po autonehode utrpel poranenie hrudníka, hlavy, chrbtice a úraz ľavej hornej končatiny.

Auto skončilo prevrátené na streche

Hopjaková uviedla, že zo základne v Banskej Bystrici bol v sobotu v podvečer privolaný záchranársky vrtuľník k obci Bottovo v okrese Rimavská Sobota. Odtiaľ bola hlásená nehoda osobného motorového vozidla prevráteného na streche mimo vozovky.

Po prílete k miestu nehody sa zranený vodič nachádzal v starostlivosti pozemných záchranárov, ktorí ho na mieste oživovali.

Lekár musel muža opakovane resuscitovať

„Po úspešnej kardiopulmonálnej resuscitácii bol pacient preložený na palubu vrtuľníka, ktorý nabral smer do nemocnice v Banskej Bystrici. Stav pacienta sa však počas letu natoľko zhoršil, že ho lekár musel opakovane resuscitovať,“ priblížila.

Sulíkovci sa budú obávať rozbiť koalíciu, diplomovka Kollára je búrkou v pohári vody a veľký dážď z nej nebude

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Humbug okolo celej kauzy diplomovky predsedu parlamentu Borisa Kollára (...

Dodala, že po pristátí bol muž za neustálej resuscitácie v kritickom stave odovzdaný Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Viac k témam: autonehoda, dopravná nehoda, Fakultná nemocnica F. D. Roosevelta Banská Bystrica, leteckí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Auto skončilo prevrátené na streche, muža v kritickom stave museli previezť do nemocnice leteckí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*