Babiš odporúča Trumpovi boj s vírusom českým spôsobom, napísal mu to na sociálnej sieti

29. marca 2020

29.3.2020 (Webnoviny.sk) – Český premiér Andrej Babiš odporučil americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby v rámci úsilia spomaliť šírenie nového koronavírusu nariadil povinné nosenie rúšok na tvár.

Viac o téme: Koronavírus

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter mu napísal, aby v Spojených štátoch skúsili „bojovať s vírusom českým spôsobom“. Ako ďalej uviedol, nosenie „jednoduchých textilných rúšok znižuje riziko šírenia vírusu o 80%“.

V Českej republike, rovnako ako na Slovensku, je nosenie ochranných rúšok na všetkých verejných miestach povinné. V krajine potvrdili 2 743 prípadov ochorenia COVID-19. Zahynulo tam naň 16 osôb.

V Spojených štátoch je prípadov aj úmrtí mnohonásobne viac. Nákazu novým koronavírusom zatiaľ v USA potvrdili u viac ako 125-tisíc ľudí. Viac ako 2 100 ľudí tam zomrelo.

Cez hraničný priechod Berg prešlo do domácej karantény 84 osôb, aplikácia zatiaľ funguje bez problémov

24.5.2020 (Webnoviny.sk) - V domácej smart karanténe je po prechode cez hraničný priechod Berg od soboty 23. mája do 7:00 dnešného rána 84 osôb....

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky onemocneni-aktualne.mzcr.cz.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, Koronavírus COVID-19 v USA, ochranné prostriedky
Zdroj: Webnoviny.sk – Babiš odporúča Trumpovi boj s vírusom českým spôsobom, napísal mu to na sociálnej sieti © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*