Biden: Trump zlyhal v reakcii na koronavírus, zamával bielou vlajkou a opustil bojisko

1. júla 2020

1.7.2020 (Webnoviny.sk) – Americký politik Joe Biden sa počas prezidentskej predvolebnej kampane nebude stretávať so svojimi podporovateľmi na tradičných zhromaždeniach. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu.

„Myslím si, že toto je najnezvyčajnejšia kampaň v modernej histórii,“ povedal na tlačovej konferencii v Delaware. Jeho rival Donald Trump zaznamenal v júni na zhromaždení v Tulse v štáte Oklahoma nižšiu účasť, ako očakával a v rámci svojej kampane neoznámil nové stretnutia s priaznivcami. Voľby sa budú konať 3. novembra.

Niekdajší viceprezident takisto vyhlásil, že Trump oproti iným svetovým lídrom, ktorí robia nevyhnutné kroky na zastavenie vírusu, zlyhal v reakcii na pandémiu. Zosmiešnil aj jeho výrok, že je „vojnový prezident“. „Vyzerá to tak, že náš vojnový prezident sa vzdal, zamával bielou vlajkou a opustil bojisko,“ dodal.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden: Trump zlyhal v reakcii na koronavírus, zamával bielou vlajkou a opustil bojisko © SITA Všetky práva vyhradené.

Poistenci Unionu budú mať testovanie na koronavírus lacnejšie

16.7.2020 (Webnoviny.sk) - Či už potrebujete test na Covid-19 kvôli prechodu hraníc alebo sa ním musíte preukázať u svojho zamestnávateľa, ako poistenci Unionu zaň zaplat...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*