Boris Johnson oficiálne požiadal o odklad brexitu, vyjadril však aj nesúhlas s týmto krokom

20. októbra 2019

20.10.2019 (Webnoviny.sk) – Britská vláda formálne požiadala Európsku úniu o odloženie brexitu. Priložila však aj list od premiéra Borisa Johnsona, ktorý argumentuje proti takémuto kroku. Johnson musel požiadať o odklad po tom, čo parlament v sobotu odložil hlasovanie o jeho brexitovej dohode. Premiéra k tomu zaväzoval zákon, ktorý britský parlament schválil v septembri a ktorý stanovil sobotu ako posledný možný termín pre odhlasovanie dohody. Britské médiá uviedli, že Johnson vo svojom liste vyjadril osobný nesúhlas s ďalším odkladom odchodu krajiny z únie o tri mesiace a pod oficiálnu žiadosť sa nepodpísal. Predseda Európskej rady Donald Tusk potvrdil, že listy dostali. „Žiadosť o odklad práve dorazila. Teraz začnem konzultovať s lídrami EÚ, ako zareagujeme,“ napísal Tusk na Twitteri.

Oficiálnym termínom odchodu Británie z Európskej únie je stále 31. október. Johnson trvá na tom, že jeho krajina musí európsky blok opustiť v stanovenom termíne. V sobotu varoval pred ďalším odkladom brexitu, ktorý by bol podľa neho „nezmyselný, drahý a veľmi by poškodil dôveru verejnosti„.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Boris Johnson oficiálne požiadal o odklad brexitu, vyjadril však aj nesúhlas s týmto krokom © SITA Všetky práva vyhradené.

Katalánski demonštranti zablokovali hlavnú diaľnicu do Francúzska, vysvetlili aj cieľ protestu

11.11.2019 (Webnoviny.sk) - Katalánski demonštranti nasledovali v pondelok výzvu prokatalánskej undergroundovej skupiny a zablokovali diaľnicu medzi Francúzskom a Španiel...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*