Trump zrušil plán zorganizovať summit G7 vo svojom golfovom klube, pozvanie Putina je otvorené

20. októbra 2019

20.10.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump zrušil plán zorganizovať summit G7 v jednom zo svojich golfových klubov. Stalo sa tak po rozsiahlej kritike z oboch politických táborov. Trump v sérii posledných tweetov uviedol, že upúšťa od tejto myšlienky pre „bláznivé a iracionálne nepriateľstvo“ zo strany demokratov i médií. Proti nápadu sa postavili aj niektorí republikáni. Kritici Trumpa vinili z toho, že chce na akcii zarobiť.Biely dom oznámil plán zorganizovať júnový summit G7 v golfovom klube Doral pri Miami na Floride vo štvrtok. Personálny šéf Mick Mulvaney vtedy zároveň odmietol, že by prezident z udalosti nejakým spôsobom profitoval. Podľa jeho slov zvažovali mnoho lokalít v rôznych amerických štátoch, avšak Doral sa ukázal byť „zďaleka najlepším pre toto stretnutie„. Mulvaney tiež tvrdil, že využitím Doralu ušetria milióny dolárov.

Stretnutie lídrov Kanady, Francúzska, Nemecka, Talianska, Japonska, Británie a USA plus EÚ sa uskutoční 10. až 12. júna 2020. Podľa Mulvaneya ostáva otvorené, či Trump pozve aj ruského prezidenta Vladimira Putina. Rusko zo skupiny najvyspelejších štátov sveta vylúčili v roku 2014 po anexii Krymu, avšak Trump naznačil, že by bolo lepšie ho mať za rokovacím stolom.

Viac k témam: prezident usa, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump zrušil plán zorganizovať summit G7 vo svojom golfovom klube, pozvanie Putina je otvorené © SITA Všetky práva vyhradené.

Španielska vláda naposledy požiada o predĺženie núdzového stavu, krajina sa vráti do normálu

2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Španielska vláda plánuje v stredu naposledy požiadať o predĺženie núdzového stavu v súvislosti s pandémiou koronavírusu do 21. júna. Dekrét o pr...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*