Erdogan hrozí kurdským bojovníkom, že im „rozdrví hlavy“, ak sa nestiahnu z pohraničia

19. októbra 2019

19.10.2019 (Webnoviny.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pohrozil kurdským bojovníkom, že im „rozdrví hlavy“, pokiaľ sa do utorkového večera nestiahnu z plánovanej bezpečnostnej zóny na severovýchode Sýrie. „Začneme, kde sme prestali a rozdrvíme teroristom hlavy,“ povedal Erdogan v sobotnom prejave prenášanom televíziou z provincie Kayseri.

Turecko vo štvrtok súhlasilo s prerušením ofenzívy na päť dní, aby umožnilo Kurdom opustiť pohraničnú oblasť. V sobotu sa obe strany navzájom obvinili z porušovania prímeria.

Ankara považuje kurdských bojovníkov za teroristov a chce vytvoriť na severovýchode Sýrie nárazníkovú zónu. Napriek dočasnému prímeriu však sporadické zrážky pokračujú, najmä v okolí pohraničného sýrskeho mesta Ras al-Ajn.

Viac k témam: Kurdi
Zdroj: Webnoviny.sk – Erdogan hrozí kurdským bojovníkom, že im „rozdrví hlavy“, ak sa nestiahnu z pohraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

Druhú ligu nakoniec dohrajú v piatich kolách, jej víťaz sa v baráži pobije o Fortuna ligu

2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Druhá najvyššia futbalová súťaž na Slovensku predsa len ešte bude pokračovať aj v prerušenom ročníku 2019/2020. A jej víťaz bude mať šancu postú...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*