Bývalého vodcu baskických separatistov zatkli v Alpách, na úteku bol 17 rokov

16. mája 2019

PARÍŽ 16. mája (WebNoviny.sk) – Vo francúzskych Alpách sa podarilo zatknúť bývalého politického lídra baskickej separatistickej skupiny ETA.

Stalo sa tak počas spoločnej francúzsko-španielskej operácie. Josu Ternera, ktorého skutočné meno je José Antonio Urrutikoetxea, bol na úteku 17 rokov. Zadržali ho v obci Sallanches v departemente Horné Savojsko.

Je obvinený z viacerých vrážd

Obvinený je z viacerých vrážd v súvislosti s bombovým útokom na kasárne v meste Zaragoza, počas ktorého v roku 1987 zomrelo 11 ľudí vrátane detí. Obdobie v rokoch 1989 až 2000 strávil vo francúzskych a španielskych väzniciach.

V roku 2002 naňho vydali medzinárodný zatykač. Ternera je údajne vážne chorý. Španielska polícia dala francúzskym kolegom tip, že je na ceste do nemocnice, čo vyústilo do jeho zatknutia.

Stojím za každým zákonným rozhodnutím policajtov, tvrdí Lučanský na vyjadrenia Fica

16.8.2019 (Webnoviny.sk) - Policajný prezident Milan Lučanský nemá informácie o tom, že by bol na policajtov vyvíjaný politický nátlak.Boja sa prijímať rozhodnut...

Oznámili úplné rozpustenie

Baskicko a jeho sloboda (ETA) je zodpovedné za smrť viac než 800 ľudí, ktorí sa stali obeťami násilného boja baskických separatistov za nezávislosť.

Po viac než 40 rokoch sa ETA v roku 2011 vzdala bombových a ozbrojených útokov. V roku 2018 skupina oznámila svoje úplné rozpustenie.

Viac k témam: ETA Baskicko a jeho sloboda, francúzska polícia, španielska polícia, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalého vodcu baskických separatistov zatkli v Alpách, na úteku bol 17 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*