Bývalý boss Templárskych rytierov pôjde na 55 rokov do väzenia, boli známi vraždami aj únosmi

18. júna 2019

MEXIKO 18. júna (WebNoviny.sk) – Bývalý šéf mexického drogového kartelu Templárski rytieri (Los Caballeros Templarios) Servando Gómez pôjde na 55 rokov do väzenia.

Kartel terorizoval Michoacán

Prokurátori západného štátu Michoacán oznámili trest v pondelok v krátkom vyhlásení. Stalo sa tak po tom, čo súd uznal Gómeza vinným z únosu podnikateľa v meste Uruapan v roku 2011.

Gómez je bývalý učiteľ známy aj pod prezývkou „La Tuta„. Bezpečnostným silám unikal až do roku 2015, keď ho zadržali v jeho dome v meste Morelia. Roky stál na čele Templárskych rytierov, ktorí terorizovali Michoacán.

Boli známi pašovaním drog aj únosmi

Kartel je známy pašovaním drog, únosmi, výpalníctvom a vraždami. Eskalácia násilností viedla vo viacerých mestách k vzniku dobrovoľníckych hliadok, ktoré proti kartelu pozdvihli zbrane a oslabili jeho vplyv.

Premiéri krajín V4 poslali Tuskovi list, znepokojilo ich posunutie otvorenia prístupových rokovaní

16.10.2019 (Webnoviny.sk) - Premiéri krajín Visegrádskej skupiny (V4) vyjadrili v liste predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi znepokojenie v súvislosti s utorkovým ...

Mexická vláda odštartovala boj proti drogovým kartelom v roku 2007. Drogová vojna v Mexiku si v uplynulých rokoch vyžiadala už desaťtisíce ľudských životov.

Viac k témam: drogový kartel, Templárski rytieri
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý boss Templárskych rytierov pôjde na 55 rokov do väzenia, boli známi vraždami aj únosmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*