Čaputová si uctila pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice, vo Veľkej Mači položila dve ruže

21. februára 2020

21.2.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová si v piatok uctila pamiatku novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej priamo na mieste, kde ich pred dvomi rokmi zavraždili. Pred bránou domu snúbencov vo Veľkej Mači položila ruže k ďalším kvetom, vencom a sviečkam.

Zomreli rukou vraha

„Mladí ľudia, ktorí plánovali svadbu a spoločný život, zomreli rukou vraha, ktorý chcel umlčať pravdu. Ak si objednávatelia vraždy mysleli, že smrť odradí ostatných novinárov v odhaľovaní celospoločenských káuz, prerátali sa. Čo nestihol dokončiť Ján Kuciak, dokončia iní. Spojili nás, česť pamiatke Jána a Martiny!“

Tento odkaz zverejnila prezidentka na sociálnej sieti spolu s fotkou spred Kuciakovho domu. Predtým zdieľala novú verziu Lennonovej piesne Imagine, ktorú pri príležitosti druhého výročia vraždy snúbencov naspievali Milan Lasica, Emma Drobná a ďalší.

Zameriaval sa na Kočnerove kauzy

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili vo februári 2018 v ich dome vo Veľkej Mači. Kuciak pracoval ako investigatívny novinár pre portál Aktuality.sk. V rámci svojej činnosti sa zameriaval aj na kauzy spojené s podnikateľom Marianom Kočnerom.

Študenti STU skonštruovali prototyp ochranných okuliarov. Dokážete si ich vyrobiť aj sami

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Študenti Strojníckej fakulty (SjF) STU z Ústavu dopravnej techniky a konštruovania navrhli v boji pro...

V súčasnosti sa koná súdne pojednávanie s Marianom Kočnerom, Alenou Zsuzsovou, Miroslavom Marčekom a Tomášom Szabóom, ktorí sú obžalovaní z objednávky, sprostredkovania a vykonania vraždy. Marček je pritom vyčlenený na samostatné súdne pojednávanie.

Zoltána Andruskóa už Špecializovaný trestný súd odsúdil na 15 rokov odňatia slobody za podiel na úkladnej vražde novinára. Tú si u neho mala objednať Zsuzsová na požiadanie Kočnera.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová si uctila pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice, vo Veľkej Mači položila dve ruže © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*