Česko v noci zasiahol silný vietor, hasiči hlásia desiatky výjazdov k popadaným stromom

30. januára 2022

30.1.2022 (Webnoviny.sk) – Českú republiku v sobotu v noci zasiahol silný vietor. V Krkonošiach na Sněžke namerali nárazový vietor s rýchlosťou až 187 kilometrov za hodinu. Silný vietor zamestnal hasičov na rôznych miestach krajiny. V kraji Vysočina v noci likvidovali následky 20 udalostí.

„Väčšinou išlo o odstránenie popadaných stromov, ktoré spadli na cesty a bránili plynulej premávke,“ uviedla hovorkyňa hasičov Petra Musilová. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Vietor komplikoval aj hasenie požiaru

V Stredočeskom kraji v sobotu po polnoci evidovali 52 udalostí. „Najčastejšie máme výjazdy k popadaným stromom na pozemné komunikácie,“ popísali situáciu stredočeskí hasiči na mikroblogovacej sieti Twitter.

Silný vietor komplikoval aj hasenie rozsiahleho požiaru v Mladej Boleslavi, kde horeli palety a skladovacie haly. Hasičom trvalo niekoľko hodín, kým plamene dostali pod kontrolu.

Výstraha platí do polnoci

Českí meteorológovia vydali výstrahu pred silným vetrom, ktorá platí do pondelka do polnoci.

„Odporúčame zabezpečiť okná, dvere, odstrániť alebo upevniť voľne uložené predmety, zabezpečiť skleníky a podobne. Zvýšiť opatrnosť pri pohybe vonku a pri riadení motorových vozidiel,“ zdôraznil Český hydrometeorologický ústav.

#aktualizovaneapravodajstvo #spravy

Viac k témam: Počasie, Silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko v noci zasiahol silný vietor, hasiči hlásia desiatky výjazdov k popadaným stromom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*