Cestovanie do blízkosti pásma Gazy je nebezpečné, hrozí ostreľovanie raketami

17. mája 2019

BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) – Na nebezpečenstvo cestovania na izraelské územie v blízkosti pásma Gazy upozorňuje rezort diplomacie. Ako sa uvádza v cestovnom odporúčaní, ktoré ministerstvo zverejnilo na svojej stránke, je tam riziko ostreľovania raketami.

Lokálne nepokoje

„Na územie Gazy neodporúčame slovenským občanom vstupovať,“ uvádza sa v odporúčaní s tým, že rovnako je nebezpečné aj cestovanie do pohraničných oblastí na severe Izraela – na hraniciach s Libanonom a so Sýriou. Odporúčajú preto zvážiť nevyhnutnosť cestovania do týchto oblastí.

Ako ďalej informuje ministerstvo, v niektorých mestách Západného brehu (Hebron, Ramalláh, východný Jeruzalem) môže príležitostne dochádzať k lokálnym nepokojom, respektíve k zrážkam radikálnych skupín s bezpečnostnými zložkami.

Zároveň odporúčajú slovenským turistom zvýšiť pozornosť a opatrnosť pri prehliadke Starého mesta Jeruzalemu, najmä v okolí Levej brány, Damaskej brány a v moslimskej časti Starého mesta.

Mestskú dopravu v Bratislave čakajú zmeny, električky a trolejbusy budú mať nový cestovný poriadok

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) - Električky a trolejbusy v Bratislave budú mať od pondelka 27. mája nový cestovný poriadok.Zmeny sa týkajú jazdných dôb vozi...

Pokyny policajných zložiek

„Bezpečnostná situácia v Izraelskom štáte umožňuje cestujúcim voľný pohyb po celej krajine s výnimkou vyššie uvedených oblastí. Napriek tomu, odporúčame dôrazne rešpektovať pokyny policajných a bezpečnostných zložiek,“ píše sa v odporúčaní.

Rezort okrem toho odporúča, aby občania v prípade cestovania do Izraela využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva.

Viac k témam: cestovanie, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestovanie do blízkosti pásma Gazy je nebezpečné, hrozí ostreľovanie raketami © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*