Poľsko zavedie dvojnásobné tresty za sexuálne zneužívanie detí, niektorým môže hroziť doživotie

17. mája 2019

VARŠAVA 17. mája (WebNoviny.sk) – Poľsko oznámilo, že zavedie dvojnásobné väzenské tresty pre pedofilov. Stalo sa tak po tom, čo v krajine vyvolal rozhorčenie nový poľský dokumentárny film o zneužívaní detí kňazmi.

Odsúdeným pedofilom bude po novom v Poľsku hroziť maximálny trest 30 rokov za mrežami. Vo veľmi vážnych prípadoch by to mohlo byť až doživotie.

Dokument Tylko nie móv nikomu (Len nikomu nepovedz, voľný preklad, pozn. SITA) obsahujúci traumatické výpovede obetí má na službe YouTube medzičasom už viac než 18 miliónov pozretí.

Oznámenie poľskej vlády prichádza len niekoľko dní pred voľbami do Európskeho parlamentu. Zmenami, ktoré pripravila vláda vedená konzervatívnou stranou Právo a spravodlivosť, sa najbližšie bude zaoberať Senát.

Tínedžerka Judita ide vo väzby, je obvinená z vraždy 16-ročného chlapca v Žiline

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Šestnásťročná Judita, ktorá je obvinená z vraždy svojho kamaráta v Žiline, ide do väzby. Ako vo štvrtok polícia informovala na...

V marci poľská katolícka cirkev priznala, že za posledných 30 rokov zneužilo maloletých takmer 400 príslušníkov jej duchovenstva.

Viac k témam: eurovoľby, sexuálne zneužívanie detí, trest, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľsko zavedie dvojnásobné tresty za sexuálne zneužívanie detí, niektorým môže hroziť doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*