Chaos a cirkus je na pôde parlamentu, ktorý sa stal arénou predvolebného zápasu. Vláda sa správa zodpovedne, vraví Heger

16. februára 2023

16.2.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) dôrazne odmieta obvinenia opozície, že za súčasný chaos na politickej scéne môže vláda.

„Chaos a cirkus je na pôde parlamentu. Vláda funguje a správa sa zodpovedne a podľa dohody sa koordinujeme aj s pani prezidentkou,“ vyhlásil Heger.

Vlna politického populizmu

Podľa jeho slov sa parlament v posledných týždňoch stal arénou predvolebného zápasu.

„Zažívame narastajúci počet poslaneckých návrhov, ktoré sa vezú na vlne politického populizmu a hazardujú s verejnými financiami. Chcem pripomenúť poslancom a politickým lídrom, že v decembri parlament schválil rozpočet ústavnou väčšinou. Každý výdavok nad jeho rámec musí byť opodstatnený, dôkladne premyslený a krytý príjmami,“ poznamenal Heger.

Vláda poslancov nemôže obmedzovať

Upozornil aj na fakt, že vláda z ústavy nemá právo obmedziť poslancov, aby predkladali návrhy zákonov.

„Preto opätovne vyzývam poslancov a politických lídrov jednotlivých parlamentných strán, aby sa správali zodpovedne a predvolebnú kampaň robili z peňazí strany a nie štátnej peňaženky,“ dodal Heger.

Viac k témam: Hegerova vláda, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Chaos a cirkus je na pôde parlamentu, ktorý sa stal arénou predvolebného zápasu. Vláda sa správa zodpovedne, vraví Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*