Chystáte sa pricestovať na Slovensko? Polícia upozorňuje, že stále treba dodržiavať karanténne povinnosti

17. septembra 2021

17.9.2021 (Webnoviny.sk) – Napriek zníženiu rozsahu kontrol sú osoby prichádzajúce zo zahraničia povinné dodržiavať karanténne povinnosti. Pripomenula to polícia v súvislosti s prechodom z II. na I. stupeň v rámci Alert systému pre prijímanie protiepidemických opatrení na vnútorných hraniciach Slovenska.

Viac o téme: Koronavírus

V súvislosti s touto zmenou sa na hraniciach zníži rozsah kontrol, ktoré už budú vykonávať len príslušníci Policajného zboru. Opatrenie platí od pondelka 20. septembra. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Pri kontrolách budú policajti aj naďalej preverovať splnenie povinnosti registrácie na webe e-hranica a splnenie podmienok na uplatnenie výnimky z karanténnych povinností.

„Uvoľnené sily Policajného zboru a ozbrojených síl budú využívané na kontroly dodržiavania opatrení v súčinnosti v regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva najmä v červených a bordových okresoch,“ dodala Bárdyová.

Pápež pôjde do Kanady zmieriť cirkev s domorodými obyvateľmi, mnohí od neho očakávajú ospravedlnenie

28.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František súhlasil s návštevou Kanady, aby pomohol pri úsilí o zmieren...

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, hranice, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Chystáte sa pricestovať na Slovensko? Polícia upozorňuje, že stále treba dodržiavať karanténne povinnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*