Člena krajnej pravice zvolili za starostu mesta Waldsiedlung, krok odsúdila aj Merkelovej CDU

9. septembra 2019

9.9.2019 (Webnoviny.sk) – Kresťanskodemokratická únia Nemecka (CDU) kancelárky Angely Merkelovej odsúdila zvolenie člena krajne pravicovej Národnodemokratickej strany Nemecka (NPD) za starostu mesta Waldsiedlung v Hesensku. K výsledku volieb pritom prispeli aj miestni členovia CDU.

Predsedníčka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová vyhlásila, že voľbu Stefana Jagscha z NPD „je potrebné zvrátiť„. Nemecká tlačová agentúra dpa informovala, že politika vo štvrtok zvolili jednohlasne po tom, ako bol post starostu niekoľko týždňov neobsadený.

Tamojší predstaviteľ CDU Norbert Szielasko objasnil, že Jagscha volili preto, lebo „nemali nikoho iného, a už vôbec nie nikoho mladého, kto by vedel používať počítač a posielať e-maily„.

Nespokojnosť so starostom vyjadrili aj iné veľké strany. NPD je známa svojimi otvorenými postojmi proti migrantom.

Ľudia začali na gréckych ostrovoch stavať barikády, protestujú proti výstavbe táborov pre migrantov

24.2.2020 (Webnoviny.sk) - Demonštranti na troch gréckych ostrovoch začali stavať barikády na protest proti výstavbe nových zadržiavacích táborov pre migrantov. Protestuj...

Viac k témam: NPD Národnodemokratická strana Nemecka
Zdroj: Webnoviny.sk – Člena krajnej pravice zvolili za starostu mesta Waldsiedlung, krok odsúdila aj Merkelovej CDU © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*