Colníci kontrolovali osobné autá, zaistili takmer 700 kilogramov pašovaného jantáru

16. novembra 2019

16.11.2019 (Webnoviny.sk) – Takmer 700 kilogramov pašovaného jantáru zaistili na východe Slovenska. Príslušníkom finančnej správy z Kriminálneho úradu finančnej správy sa tento úlovok podaril počas prehliadky troch osobných aut. Spolu 698,9 kilogramu jantáru v celkovej hodnote približne 653-tisíc eur našli v textilných vreciach v kufroch a na zadných sedadlách aut. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, v súvislosti s prípadom väzobne stíhajú štyri osoby ukrajinskej národnosti.

Podľa Skokanovej v prípade vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu skrátenia dane a poistného. Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy preto zaistil štyri osoby ukrajinskej národnosti. Zadržané osoby začali trestne stíhať vo väzbe. V prípade dokázania viny im hrozí väzenie na štyri až desať rokov. Únik na DPH totiž predstavuje viac ako 130-tisíc eur.

Na Slovensko sa dá jantár doviezť legálne. Tovar však treba riadne nahlásiť a precliť pri colnom konaní, čo sa v tomto prípade nestalo, dodala hovorkyňa finančnej správy.

Zdroj: Webnoviny.sk – Colníci kontrolovali osobné autá, zaistili takmer 700 kilogramov pašovaného jantáru © SITA Všetky práva vyhradené.

Veľká výstraha pred poľadovicami, ohrozia všetky kúty Slovenska

Prešlo len pár dní odvtedy čo Slovensko poriadne potrápili poľadovice. Vyzerá to tak, že škody či zranenia prinesú aj najbližšie dni. ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*