Colníci kontrolovali osobné autá, zaistili takmer 700 kilogramov pašovaného jantáru

16. novembra 2019

16.11.2019 (Webnoviny.sk) – Takmer 700 kilogramov pašovaného jantáru zaistili na východe Slovenska. Príslušníkom finančnej správy z Kriminálneho úradu finančnej správy sa tento úlovok podaril počas prehliadky troch osobných aut. Spolu 698,9 kilogramu jantáru v celkovej hodnote približne 653-tisíc eur našli v textilných vreciach v kufroch a na zadných sedadlách aut. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, v súvislosti s prípadom väzobne stíhajú štyri osoby ukrajinskej národnosti.

Podľa Skokanovej v prípade vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu skrátenia dane a poistného. Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy preto zaistil štyri osoby ukrajinskej národnosti. Zadržané osoby začali trestne stíhať vo väzbe. V prípade dokázania viny im hrozí väzenie na štyri až desať rokov. Únik na DPH totiž predstavuje viac ako 130-tisíc eur.

Na Slovensko sa dá jantár doviezť legálne. Tovar však treba riadne nahlásiť a precliť pri colnom konaní, čo sa v tomto prípade nestalo, dodala hovorkyňa finančnej správy.

Zdroj: Webnoviny.sk – Colníci kontrolovali osobné autá, zaistili takmer 700 kilogramov pašovaného jantáru © SITA Všetky práva vyhradené.

Švajčiari nesúhlasia s návrhom nacionalistickej strany na obmedzenie počtu občanov EÚ pracujúcich v krajine

27.9.2020 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia Švajčiarska v nedeľňajšom referende výraznou v...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*