Denuklearizácia už nie je súčasťou rokovaní s USA, vyhlásila Severná Kórea

7. decembra 2019

7.12.2019 (Webnoviny.sk) – Denuklearizácia už nie je súčasťou rokovaní medzi Spojenými štátmi a Kórejskou ľudovodemokratickou republikou (KĽDR). V sobotu to vo vyhlásení uviedol severokórejský veľvyslanec pri Organizácii Spojených národov (OSN) Kim Song. Snaha Spojených štátov o „trvalý a významný dialóg“ bola podľa neho len „trikom šetriacim čas“ s cieľom priniesť prospech „domácemu politickému programu“.

„V súčasnosti nepotrebujeme zdĺhavé rozhovory s USA a denuklearizácia je už aj tak preč z rokovacieho stola,“ cituje diplomatovo vyjadrenie televízia CNN.

Kimovo vyhlásenie okrem iného reagovalo na stredajšie spoločné stanovisko šiestich európskych krajín, ktoré odsúdili severokórejské testy striel krátkeho doletu z 28. novembra.

Belgicko, Estónsko, Francúzsko, Nemecko, Poľsko a Spojené kráľovstvo uviedli, že sú „hlboko znepokojené pretrvávajúcimi testmi balistických rakiet“, pretože oslabujú regionálnu stabilitu.

Pro-Hokej je minulosťou, no má náhradu. Asociáciu profesionálnych hokejových klubov povedie žena

3.8.2020 (Webnoviny.sk) - Kluby z najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku bude po 17 rokoch fungovania Pro-...

Kim uviedol, že spomínané krajiny zohrali v ostatných mesiacoch „rolu psíkov Spojených štátov“. „Človeku nezostáva nič iné, len rozmýšľať nad tým, čo dostanú na oplátku za to, že sa Spojeným štátom snažia zavďačiť,“ skonštatoval Kim.

Viac k témam: jadrové zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Denuklearizácia už nie je súčasťou rokovaní s USA, vyhlásila Severná Kórea © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*