Desiatky zločincov utiekli z väzenia v Paraguaji, väčšina z nich patrí k brazílskemu gangu

19. januára 2020

19.1.2020 (Webnoviny.sk) – Najmenej 75 väzňov utieklo v nedeľu z paraguajského väzenia pri hranici s Brazíliou. Väčšina z nich pritom patrila k neslávne známemu brazílskemu gangu. Informovali o tom miestne úrady.

Väzni utiekli zo zariadenia v meste Pedro Juan Caballero, pričom sa predpokladá, že sa tak stalo s pomocou zamestnancov väzenia. Úrady našli vo väzení tunel a v celách zhruba 200 vriec so zeminou.

„Nie je možné, že to nikto po celý ten čas nevidel. Toto nie je práca na jeden deň a jednu noc,“ vyjadrila sa paraguajská ministerka spravodlivosti Cecilia Pérez pre televíziu Telefuturo.

Minister vnútra Euclides Acevedo vo svojom vyhlásení na margo incidentu upozornil, že samotný tunel mohol byť len krycí manéver, aby odvrátil pozornosť spoluúčasti zamestnancov väzenia, a väzni možno mohli z väzenia odísť hlavnou bránou.

Minister školstva: Školský rok ukončený v júni, prázdniny sa neskrátia

Toto sú predstavy ministra školstva Branislava Gröhlinga.  Pondelok by mal minister školstva a Štátny ped...

Väčšina väzňov na úteku patrí k zločineckej skupine Primeiro Comando da Capital sídliacej v susednej Brazílii. Acevedo dodal, že zmobilizovali národnú políciu, aby utečencov dolapila.

V súvislosti s prípadom prepustili riaditeľa väznice aj šéfa tamojšej bezpečnosti. Pérez podotkla, že v rámci boja proti organizovanému zločinu nebojujú len proti brazílskemu gangu, „ale jasne proti všetkej korupcii v našom systéme, ktorý je, bohužiaľ, úplne kontaminovaný“.

Viac k témam: útek z väzenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Desiatky zločincov utiekli z väzenia v Paraguaji, väčšina z nich patrí k brazílskemu gangu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*