Deväťročný chlapec sa pri páde zo stromu napichol na tyč, zasahoval vrtuľník

15. septembra 2019

15.9.2019 (Webnoviny.sk) – Pre vážne zranenie dieťaťa zasahoval v sobotu krátko popoludní záchranársky vrtuľník z Popradu v Liptovskej Tepličke v okrese Poprad.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa spoločnosti Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková, rýchly prevoz do nemocnice potreboval deväťročný chlapec, ktorý spadol zo stromu a nešťastne sa napichol na kovovú tyč plota.

„Utrpel vážne poranenie bedrovej časti chrbta a brušnej dutiny. Lekárka bola k miestu nešťastia vysadená pomocou palubného navijaka. Po stabilizovaní zdravotného stavu bol chlapec preložený na palubu vrtuľníka, napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a v kritickom stave letecky transportovaný do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici,“ uviedla Hopjaková.

Viac k témam: leteckí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Deväťročný chlapec sa pri páde zo stromu napichol na tyč, zasahoval vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Dáta DKV ukazujú opatrné oživenie ekonomiky

1.6.2020 (Webnoviny.sk) - Doprava ako predstihový indikátor vývoja ekonomiky začína pomaly rásť. Na Slovensku bol pokles dopravy...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*