Dobrovoľníci z MetLife už po štvrtý raz vysadili nové stromy a kríky

26. marca 2024

26.3.2024 (SITA.sk) – Rekordný počet a to viac ako 30 dobrovoľníkov z poisťovne MetLife sa opätovne podieľali v polovici marca na sadení stromčekov a kríkov v obci Slovenský Grob, v časti Malý raj – Ekopark. Dobrovoľníci tentoraz vysadili dovedna 155 rôznych ovocných aj neovocných stromov a kríkov, ktoré skrášlia časť tejto obce.

„Stromy sú významnou zložkou ekosystému. Sú dôležité v boji proti klimatickým zmenám, ochladzujú prostredie, absorbujú oxid uhličitý a uvoľňujú kyslík, zabraňujú erózii pôdy. Sú pestované pre ich plody, estetickú funkciu alebo pre tvorbu dreva. Sme veľmi radi, že výsadba stromov sa u nás stáva už tradíciou, čím postupne pomáhame prírode, súčasným aj budúcim generáciám,“ vysvetlila dobrovoľníčka a vedúca sekcie CSR MetLife Zuzana Žgančíková.

Ako ďalej priblížila, aktivita sa uskutočnila 14. marca za účasti 32. dobrovoľníkov z MetLife. „Počasie nám k výsadbe prialo, bolo príjemne a slnečno. Za spoluprácu ďakujeme občianskemu združeniu Sadime stromy a obci Slovenský Grob,“ uviedla Žgančíková s tým, že s výsadbou stromčekov plánuje poisťovňa pokračovať aj v budúcnosti.

Dobrovoľníctvo spojené s trvalou udržateľnosťou je jednou z hlavných priorít životnej poisťovne MetLife. Išlo v poradí o štvrtú etapu výsadby stromov v rámci Slovenska. Prvé tri sadiace akcie, ktoré sa uskutočnili v novembri 2022, v apríli a opätovne v novembri 2023, boli smerované na zazelenenie cyklotrasy v katastri obce Veľký Biel. Počas obdobia jedného roka tak MetLife prostredníctvom svojich dobrovoľníkov, spolupráce s obcou a občianskym združením vysadili len v tejto lokalite viac ako 500 stromov.

MetLife týmito aktivitami prispieva ku globálnemu záväzku v oblasti trvalej udržateľnosti, pretože malé kroky vedú k veľkému dopadu. „Po celom svete a teda aj na Slovensku sa zamestnanci MetLife dobrovoľne pripájajú k rôznym ekologickým a filantropickým aktivitám,“ dodala Žgančíková.

MetLife na Slovensku

MetLife pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia. Spoločnosť sa stala synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. Aktuálne má na Slovensku viac ako 450 000 klientov.

O spoločnosti MetLife

MetLife, Inc. (NYSE: MET) je prostredníctvom pridružených a dcérskych spoločností („MetLife“) jednou z popredných svetových spoločností poskytujúcich finančné služby v oblastiach poistenia, anuít, zamestnaneckých benefitov a správy aktív, aby pomohli individuálnym a firemným zákazníkom vytvoriť istejšiu budúcnosť. Spoločnosť MetLife bola založená v roku 1868, svoju činnosť vykonáva vo viac ako 40 krajinách a má popredné postavenie na trhu v USA, Japonsku, Latinskej Amerike, Ázii, Európe a na Strednom východe. Viac informácií nájdete na stránke www.metlife.com, www.metlife.sk.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Výsadba stromov
Zdroj: SITA.sk – Dobrovoľníci z MetLife už po štvrtý raz vysadili nové stromy a kríky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*