Dôležitá správa! Bez testu sa z domu nedostanete nikde, testovať sa podľa Matoviča budeme týždeň čo týždeň

11. January 2021

Celoplošné testovanie bude dobrovoľné ale z donútenia. Ak ho neabsolvujete, musíte ostať v izolácii.

Slovensko čaká veľké množstvo dobrovoľných celoplošných testovaní. Aj keď sa ich zúčastniť nemusíte, poriadne to pocítite. Ako odznelo v TV Markíza, bez negatívneho výsledku budete musieť ostať v izolácii, čiže z domu nevytiahnete ani päty.

Tento víkend sa bude testovať v tých okresoch, ktoré sú najviac postihnuté pandémiou a tie, ktoré ho stihnú zorganizovať. Ostatné časti Slovenska sa budú testovať 23. a 24. januára.

Podľa premiéra Matoviča súčasný lockdown nestačí. „Jeden z dôvodov môže byť ten, že neboli dodržiavané opatrenia, ktoré boli nastavené. Ešte viac pravdepodobné sa zdá, že máme na Slovensku nový kmeň koronavírusu, ktorý je infekčnejší a zvyšuje reprodukčné číslo o 0,4 bodu. Reprodukčné číslo je dnes nad hodnotou 1, čo znamená, že vírus sa ďalej šíri,“ vyjadril sa minister Krajčí.

Rezort práce reaguje na príchod omikronu, od pondelka budú platiť v DSS-kach prísnejšie pravidlá

21.1.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR je pripravené pri výskyte omikronu v zariadeniach sociálnych služieb okamžite reagovať. ...

„De facto po troch týždňoch lockdownu je situácia viac-menej rovnaká. Vstupovali sme so 7-tisícmi prípadmi, vystupujeme so 7-tisícmi prípadmi,“ hovorí premiér.


„Najneskôr od budúceho víkendu spustíme týždeň čo týždeň plošné testovanie. Najprv pôjdu všetky okresy a následne budeme testovať dovtedy, kým pozitivita nesklesne pod 0,5 percenta. Iná cesta nie je, všetky cesty sú falošné,“ vysvetľuje Matovič.

Daj vedieť svojím priateľom

4 komentárov na “Dôležitá správa! Bez testu sa z domu nedostanete nikde, testovať sa podľa Matoviča budeme týždeň čo týždeň

 • Sergei Ivanov says:
  Your comment is awaiting moderation.

  Toto už hraničí s obmedzovaním osobnej slobody ty kokotko. Daj sa liečiť lebo si psychicky narušený človek

 • František Černák says:

  Je to blbosť. Vyčerpá to zbytočne už aj tak vyčerpaných zdravoníkov a vysledky Takmer nulové.Musíme sa jednoducho premoriť,ide o to aby to bolo pomaly a postupne.A čo inné ochorenia a zdravotné problémy občanov.Všetko sa kôli kovidu odkladá.Dokedy?Ja napríklad čakám na stanovenie diagnóza kolena pol roka, vyšetrenie 13. 01. mi zrušili a stav sa mi stale zhoršuje.Tak kedy sa dostanem na operačný.Asi už nikdy,mám 63 rokov.

 • Ján says:
  Your comment is awaiting moderation.

  Ty retardovany zakomolexovany buzerant ty čo si chodíš kade tade ides kazať ľuďom …. otazka času kedy sa ludia postavia za Slovensko ktore zatial kolabuje pod tvojim systemom …. Ľudia konečne sa postavme podme do ulic sme demokraticky štat nie otroci čo mame počuvat dajakeho retarda tak poďme bojovať za nas všetkých

 • […] to náhoda). Začnime tam, že Mikas udelil 9-tisíc výnimiek, a keď k tomu pridáme testovanie a de facto domáce väzenie pre tých, ktorí sa nechcú podriadiť (ja si v nose nenechám špárať – ak sa to vôbec uskutoční, tak pôjdem na iný […]

 • Deni says:

  Zajtra mám termín na test.tak budúci týždeň ties musím ísť? Na celoplošné?

 • 666 says:
  Your comment is awaiting moderation.

  Kokot skurveny …. Zdravotníci ťa majú akurát dosť!!!

 • Janka says:

  Posledná veta, iná cesta nie je, všetky cesty sú falošné a ja som prečítala: všetky testy sú falošné. Mám pravdu?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*