Dôležitá správa: Chystá sa uvoľnenie opatrení pre zaočkovaných, v čom dostanú po novom výhody?

28. October 2021

Zaočkovaní v čiernych okresoch momentálne nemôžu do hotelov, fitnesscentier, športovať či navštíviť kultúrne a športové podujatia. Všetko má však byť inak.

Na Slovensku sa chystá uvoľnenie opatrení pre zaočkovaných ľudí. S konkrétnymi návrhmi na zmeny v covid automate prišla koaličná SaS a týkať by sa mala najmä slobodnejšieho života zaočkovaných v čiernych či bordových okresoch. Týkať sa to má ale aj tých po prekonaní COVID-19. Rokovania už priznal aj hlavný hygienik Ján Mikas. K uvoľneniu by malo prísť týždeň a viac po Dušičkách. Malo by to presvedčiť ľudí k tomu, že sa majú dať očkovať, a tak by mohli žiť ako tak normálny život.

Zaočkovaní by mali mať umožnený vstup do prevádzok, ktorej majiteľ tiež disponuje vakcínou. Nie je naším cieľom deliť ľudí alebo nebodaj niekoho trestať. To v žiadnom prípade. Žiadame čo najväčšiu slobodu pre ľudí na základe dokázateľne nižšieho epidemiologického rizika,“ uviedla Bittó Cigániková na stredajšej tlačovej konferencii.

Ak je niekto zaočkovaný, tak má mať slobodu,“ povedal Richard Sulík s tým, že v koalícii aj medzi odborníkmi panuje zhoda.

Ministerka Kolíková má v„šuplíku“ návrh zákona, ktorý by umožnil povinné očkovanie proti koronavírusu

8.12.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. ...

Zaočkovaní aj naďalej nebudú môcť chodiť nakúpiť do obchodov mimo potravín a optiky, nebude im umožnený vstup do reštaurácií, barov, kaviarní a iných prevádzok či sa ubytovať v hoteloch. Nové zmeny sa ich dotknúť nemajú.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*