Dôležitá správa! Krajčí informoval o povinnosti testovania sa každý týždeň, výnimku majú tri okresy

5. marca 2021

Od budúceho týždňa sa až na veľmi malé výnimku bude opäť platiť nutnosť testovania sa každých 7 dní. Bez negatívneho testu sa prakticky z domu nesmiete pohnúť.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval o tom, ako sa zmenia opatrenia od pondelka v jednotlivých okresoch. Až na tri z nich (Tvrdošín, Kežmarok, Medzilaborce) sa budú musieť Slováci opäť pravidelne testovať. Bez maximálne 7 dní starého testu sa takmer nikde nedostanú. Po novom totiž bude potrebný v čiernych okresoch aj na cestu do prírody.

„V čiernych okresoch budú materské školy a školské kluby len pre kritickú infraštruktúru,“ vyhlásilo ministerstvo školstva. Školy na celom Slovensku bez ohľadu na farbu okresu budú od pondelka otvorené už len pre deti zamestnancov, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu.

Stále však platí, že podľa COVID automatu je celé územie Slovenska v najprísnejšej čiernej farbe, pretože sú na to splnené takzvané národné kritériá. Inými slovami, situácia je podľa automatu taká zlá, že najprísnejšie protiepidemické pravidlá musia platiť na celom území.

Tatar má už 200 asistencií NHL a tešil sa z triumfu Montrealu, Vegas si zaistil miestenku v play-off (video)

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar sa prezentoval dvoma asistenciami pri stre...

„Od stredy 3. marca 2021 polícia nasadí všetky dostupné sily a prostriedky na kontrolu prijatých opatrení. Doposiaľ boli do kontrol opatrení zapojené najmä uniformované zložky, teda policajti poriadkovej, dopravnej, železničnej polície a na hraniciach aj policajti cudzineckej polície,“ píše polícia. Tá využije svojich príslušníkov aj v civile. Kontroly vykonávajú aj iné ozbrojené zložky.

„Príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva vám môže udeliť pokutu až do výšky 1 659 eur. Za nerešpektovanie opatrení môžete dostať v blokovom konaní pokutu až do výšky 1 000 eur. Môžu vám ju dať štátni aj obecní policajti,“ informoval web tvnoviny.sk.

„Porušenie zákazu vychádzania, ak osoba nepreukáže výnimku zo zákazu vychádzania. V tomto prípade vám môže príslušník PZ uložiť pokutu v blokovom konaní do 1 000 €, pričom v prípade, ak nie sú splnené podmienky blokového konania, oznámi priestupok na okresný úrad.“  

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*