Donald Trump útočil na mladé kongresmanky aj na mítingu, jednu označil za fanúšičku al-Kájdy

18. júla 2019

18.7.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump už takmer týždeň bez prestania útočí na štyri mladé kongresmanky za Demokratickú stranu, ktoré spája to, že sú ostrými kritičkami jeho politiky.

Svoje plamenisté prejavy Trump vo štvrtok preniesol z Twitteru aj na predvolebné zhromaždenie v Greenville v štáte Severná Karolína, kde postupne hovoril o každej z nich a všetkým štyrom už tradične odporučil, aby sa odsťahovali zo Spojených štátov.

Vyjadrenia zaváňajú rasizmom

Pošlite ich späť,“ skandoval nadšený dav. Trump už niekoľko dní trvá na tom, že sa majú vrátiť do „svojich krajín„, napriek tomu, že všetky štyri majú americké občianstvo a tri z nich sa narodili v USA.

Kauza je výbušná najmä tým, že žiadna z týchto žien nie je biela Američanka, a preto Trumpove vyjadrenia silno zaváňajú rasizmom. Americký prezident v minulosti už viackrát vyhlásil, že nie je rasista, vždy po čase sa však vrátil k výrokom, ktoré toto jeho tvrdenie spochybňujú.

Interrupcie by mali byť slobodným rozhodnutím ženy. Prieskum ukázal, čo si myslia ľudia

27.9.2020 (Webnoviny.sk) - Interrupcie považuje za slobodné rozhodnutie ženy 49 percent opýtaných. Podľa 14 percent respondentov by o interrupciách nemali rozhodovať poli...

Mám návrh pre tieto extrémistky plné nenávisti, ktoré sa neprestajne snažia ublížiť našej krajine. Nikdy nepovedia nič pozitívne. Toto im odkazujem: Hej! Ak to tu nemáte radí, odíďte! Len odíďte,“ rečnil vo štvrtok Trump v Greenville za nadšených ovácií publika.

Úplne vymyslené obvinenie

Keď chcú ľudia z tejto krajiny odísť, tak môžu odísť! Ak nechcú milovať našu krajinu, ak nechcú bojovať za našu krajinu, môžu odísť! V tomto nikdy nezmením svoj názor,“ odkázal Trump „komandu„, ako prezýva štvoricu kongresmaniek Alexandriu Ocasio-Cortez, Ilhan Omar, Ayannu Pressley a Rashidu Tlaib.

Nemám čas zaoberať sa tromi rôznymi menami,“ vyhlásil Trump, keď na mítingu v Greenville skomolil meno Alexandrii Ocasio-Cortez. Tej vyčítal najmä to, že sa „naváža“ do jeho protiutečeneckej politiky. Ilhan Omar následne obvinil okrem iného z toho, že je podporovateľkou teroristickej organizácie al-Kájda. Agentúra The Associated Press (AP) k tomu píše, že ide o úplne vymyslené obvinenie.

Trumpa nazvala hanlivým výrazom

Trump si zrejme do Omar takto „šťuchol“ preto, že v stredu predložila do Snemovne reprezentantov amerického Kongresu návrh zákona, ktorý by prikazoval Trumpovej administratíve informovať verejnosť o spôsobe, akým vytvára svoj zoznam teroristov a osôb podozrivých z terorizmu. Ilhan Omar sa špeciálne zaujímala o to, či USA tento zoznam zdieľajú aj s krajinami ako Čína a Saudská Arábia a dopisujú naň ľudí na ich želanie.

Kritika na mítingu v Greenville sa ušla aj Rashide Tlaib, ktorej Trump nevedel odpustiť najmä to, že ho nazvala hanlivým výrazom. „To nie je pekné, ani keď ide o mňa,“ povedal prezident.

Viac k témam: prezident usa, rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Donald Trump útočil na mladé kongresmanky aj na mítingu, jednu označil za fanúšičku al-Kájdy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*