Stav armády Portugalska je neudržateľný, pre nízke mzdy si nevedia udržať brancov

18. júla 2019

18.7.2019 (Webnoviny.sk) – Vojenské kapacity portugalskej armády sú pre nedostatok personálu „neudržateľné“, povedal vo štvrtok náčelník generálneho štábu portugalských ozbrojených síl.

Admirál Antonio Silva Ribeiro v rozhovore pre rádio Renascenca a noviny Publico uviedol, že ozbrojené sily majú 26-tisíc mužov a žien, čo je o dosť menej ako požadovaných 32-tisíc. Armáda má podľa neho problém pritiahnuť a udržať si brancov z dôvodu nízkych miezd.

Podľa Severoatlantickej aliancie (NATO) minulo Portugalsko, ktoré je jej členom, minulý rok na obranu odhadovaných 1,35 percenta hrubého domáceho produktu. To je menej ako požadované dve percentá, avšak viac ako minú Nemecko, Taliansko alebo Španielsko.

Viac k témam: armáda, vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Stav armády Portugalska je neudržateľný, pre nízke mzdy si nevedia udržať brancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Tínedžer zhodil šesťročného chlapca z 30-metrovej výšky, priznal sa k pokusu o vraždu

6.12.2019 (Webnoviny.sk) - Britský tínedžer sa v piatok na súde priznal k pokusu o vraždu šesťročného Francúza, ktorého zhodil z desiateho poschodia v londýnskom múzeu Ta...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*