Dva výbuchy poškodili budovy a zranili jednu osobu na predmestí Štokholmu

21. januára 2020

21.1.2020 (Webnoviny.sk) – Predmestím Štokholmu v utorok ráno otriasli dva výbuchy, ktoré poškodili budovy a jedna osoba pri nich utrpela ľahšie zranenia. Explózie spôsobili výbušniny, úrady však vylúčili teroristický motív.

Výbuchy zasiahli bytové komplexy na predmestí na severe Štokholmu, pričom sa odohrali zhruba 500 metrov od seba. Poškodili balkóny, okná, dvere aj interiéry viacerých bytov. Po výbuchoch úrady evakuovali zhruba 50 ľudí.

Švédsko bolo v uplynulých rokoch dejiskom explózií a streleckých incidentov spojených s bojmi zločineckých gangov. Utorkové výbuchy polícia priamo s gangmi nespojila, no prečo vylúčila terorizmus, nevysvetlila.

V súvislosti s explóziami tiež zatiaľ nikoho nezatkla a snaží sa získať záznamy z kamier, ktoré by mohla použiť pri vyšetrovaní. Aké výbušniny spôsobili výbuchy, zatiaľ nie je jasné.

Polícia uzavrela rýchlostnú cestu R1, dôvodom je dopravná nehoda (foto)

17.2.2020 (Webnoviny.sk) - aktualizované 17. februára, 15:26Rýchlostná cesta R1 bola v úseku medzi Žiarom nad Hronom a ...

Utorkové výbuchy prišli osem dní po tom, čo explózia otriasla aj centrom Štokholmu. Výbuch spôsobil škody na budovách a zaparkovaných autách, nevyžiadal si však obete.

Viac k témam: bombový útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Dva výbuchy poškodili budovy a zranili jednu osobu na predmestí Štokholmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*