Na severe Sýrie došlo k náletom, zahynula pri ňom aj jedna celá rodina

21. januára 2020

21.1.2020 (Webnoviny.sk) – Nálety na povstalcami kontrolované územia v severozápadnej Sýrii a ostreľovanie vládnych území si v utorok vyžiadalo približne 20 mŕtvych. Informujú o tom opoziční aktivisti s tým, že zahynula aj jedna celá rodina.

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) a tlačová agentúra Step uvádzajú, že deväť ľudí zomrelo predpoludním pri náletoch v obci Kfar Taal. Medzi nimi bola osemčlenná rodina – dvaja rodičia a šesť detí.

Podľa SOHR v iných častiach severnej Sýrie zomrelo ďalších šesť ľudí. Opozičná Sýrska civilná obrana, známa aj ako Biele helmy, pritom informuje, že nálety zabili prinajmenšom 24 ľudí vrátane 13 detí. Všetky tri zoskupenia z náletov vinia ruské lietadlá.

Sýrske štátne médiá zase informovali, že povstalci ostreľovali mesto Aleppo a zabili pri tom dve ženy a dieťa.

V obci uháňal rýchlosťou 107 kilometrov za hodinu, vyrubili mu pokutu 400 eur (foto)

17.2.2020 (Webnoviny.sk) - Vodič v Senci preletel Šmorínskou ulicou rýchlosťou 107 km/h, čo ho stálo poriadne vysokú pokutu. Ako informuje na sociálnej sieti bratislavská...

Nálety a ostreľovanie prišli v čase vládnej ofenzívy v severozápadnej provincii Idlib, ktorá je poslednou baštou povstalcov, a v povstalcami kontrolovaných častiach neďalekej provincie Aleppo. Minulý mesiac tam začalo platiť prímerie sprostredkované Ruskom a Tureckom, násilnosti však naďalej pokračujú.

Viac k témam: Biele helmy, nálety, Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Na severe Sýrie došlo k náletom, zahynula pri ňom aj jedna celá rodina © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*