Eduard Chmelár sa stal predsedom nového hnutia Socialisti.sk, chcú poraziť kapitalizmus

19. októbra 2019

19.10.2019 (Webnoviny.sk) – Neúspešný prezidentský kandidát a ľavicový politický analytik Eduard Chmelár sa stal predsedom novej strany Socalisti.sk. Rozhodol o tom ustanovujúci snem v Banskej Bystrici. O výsledkoch informoval agentúru SITA hovorca hnutia Matej Pintér.

Za podpredsedov zvolili básnika a textára skupiny Tublatanka Martina Sarvaša, zakladateľku Iniciatívy za vymazaných rodičov Beátu Janočkovú, ekonóma Národnej banky Slovenska Daniela Patkoša, právničku Alicu Mihale Razgyelovú a predsedu Frontu ľavicovej mládeže Artura Bekmatova. Ten je známy aj ako spolupracovník časopisu Zem a vek.

Socialisti hovoria, že ich hlavným cieľom je „poraziť kapitalizmus“ a prehĺbiť demokraciu. Žiadajú „vrátenie rozkradnutého majetku štátu“ a prihovárajú sa za pracujúcich, chudobných, hendikepovaných či ohrozených. Medzi svoje priority počítajú aj „ochranu obyvateľstva pred následkami klimatickej zmeny“.

Chmelár je známy ako kritik Severoatlantickej aliancie (NATO). V prvom kole prezidentských volieb skončil ôsmy s 2,74 percenta hlasov voličov.

Smútok v rodine trénera SSC Neapol, Gattusovi zomrela mladšia sestra Francesca

2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Tréner talianskeho futbalového tímu SSC Neapol Gennaro Gattuso...

Ani novému hnutiu zatiaľ prieskumy agentúr AKO a Focus nenamerali preferencie, ktoré by ho mohli posunúť do parlamentu.

Bekmatov v minulosti pôsobil v Komunistickej strane Slovenska. Bránil tiež pamätník komunistického funkcionára Vasiľa Biľaka, ktorý podpísal pozývací list pre sovietsku okupáciu Československa v auguste 1968.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Eduard Chmelár sa stal predsedom nového hnutia Socialisti.sk, chcú poraziť kapitalizmus © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*